^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa w Petrykozach

AKTUALNOŚCI

 

Akcja Sprzątanie Świata 2018 pod hasłem "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej"

 

 

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja na rzecz działań proekologicznych takich jak choćby selektywna zbiórka odpadów czy promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku. Uczniowie naszej szkoły zbierali i segregowali śmieci, ale też porządkowali rabatki. (Ł.R)

 


 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

Dnia 24.09.2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Dziękujemy kandydatom i wyborcom za liczny udział. Gratulujemy zwycięzcom. (Ł.R.)

 


 

Turniej piłkarski

 

28.09.2018 roku reprezentacja naszej szkoły z chęcią  walki i determinacją  przystąpiła do zmagań
w I Turnieju Piłkarskim o Puchar Uzdowa. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasi zawodnicy odznaczali się  dobrą grą zespołową, co pozwoliło stanąć im na podium.  Naszym brązowym medalistom serdecznie gratulujemy! (Ł.R.)

 

 


 

Ślubowanie pierwszoklasistów

 

W czwartek 4 października uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Petrykozach. Świadkami tego wyjątkowego wydarzenia byli rodzice i ich bliscy, wychowawczyni oraz Pani dyrektor.

Po oficjalnej uroczystości dzieci z klasy pierwszej udały się do sali, aby tam z rodzicami i wychowawcą dalej świętować dzień, w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Petrykozach.

Naszym Pierwszoklasistom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, samych radosnych chwil
i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. (Ł.R.)

 


 Dzień Chłopaka

 

 

01.10. 2018 roku  w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczęta  złożyły swoim kolegom serdeczne życzenia i przygotowały dla nich skromne, słodkie upominki. (Ł.R.)

 


 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

14 października to dzień, w którym nauczyciele mają swoje święto. Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły  – w podzięce za codzienny trud pedagogów przygotowali zabawny występ. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klasy VIII. Natomiast uczniowie klas I - IV przedstawili program słowno – muzyczny wyrażając tym samym wdzięczność za pracę nauczycieli. (Ł.R.)

 

 


 

 

"Odblaskowy pierwszak!"

 

 

19 października do naszej szkoły w ramach akcji „Odblaskowy pierwszak” przybyły Panie policjantki oraz Pani ze Straży Gminnej. Podczas spotkania z pierwszakami funkcjonariuszki przekazały dzieciom elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo najmłodszych. (Ł.R.)

 


 

22 października 2018 roku w naszej szkole odbył się XVIII Dzień Papieski pod hasłem

„Promieniowanie ojcostwa”

 

 

Tego dnia zorganizowany został apel przypominający nauczanie świętego Jana Pawła II. Podczas swojego pontyfikatu wiele razy mówił o ojcostwie. Nie można być prawdziwym ojcem, jeśli nie odkryje się na początku, że jest się synem Boga. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego stanowi zaproszenie i znak tego, byśmy przez Dzień Papieski docierali do głębi nauczania Papieża Polaka. O tych wydarzeniach przypomnieli nam uczniowie klasy VIII prowadzący spotkanie, które miało charakter modlitewny. (Ł.R.)

 

 


 

 Warsztaty plastyczne

 

12.10 .2018r. w Szkole Podstawowej w Petrykozach odbyły się warsztaty plastyczne -malowanie na szkle pt.,,Jesień w przyrodzie". Warsztaty prowadziła Pani Iwona J.-kierownik ds marketingu. (J.Sz.)

 


 

 

Marsz z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

 

 

 

W celu upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 08.11.2018 roku społeczność szkolna przemaszerowała przez Petrykozy. Każdy z uczniów niósł małą biało-czerwoną flagę.  W ten sposób uczniowie wyrazili swój patriotyzm i tożsamość narodową. (Ł.R.)

 


 

 "Rekord dla Niepodległej"

 


 

 

W piątek 09.11.2018 roku o godzinie 11.11 nasza szkoła wzięła udział w akcji pt. „Rekord dla Niepodległej”. Nauczyciele wraz z uczniami odśpiewali hymn narodowy. Wszyscy ubrani w odświętny strój z przypiętymi kotylionami odpowiedzieli na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej. (Ł.R.)

 


 

 

11 listopada 2018

100 - lecie Odzyskania  Niepodległości przez Polskę

 

 

Uroczysty apel, który odbył się w piątek 09.11.2018 roku wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada. W skrócie uczniowie klasy VIII zobrazowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych. Muzyczne tło dla przedstawiających fakty historyczne stanowiły pieśni patriotyczne, które wykonywała cała społeczność szkolna. (Ł.R.)

 

 

 


 

 

Królowa śniegu ON ICE

 

 

 

16 listopada w hali Widowiskowo Sportowej Urania w Olsztynie odbyło się widowisko na lodzie. MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE zaprezentowała fantastyczny, baśniowy spektakl dla dzieci, oparty na motywach powieści H. Ch. Andersena. Choreografia była pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Uczniowie naszej szkoły oglądając widowisko wzbogacili w ten sposób swoją wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór oglądanej sztuki. (Ł.R.)

 


 

 Andrzejki

 

 

 

 

 

30.11.2018 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny. Dla uczniów klas 0 -VIII została zorganizowana dyskoteka. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu szkolnego. Z pośród uczestników balu wyłoniono zwycięzców konkursu na najładniejszy kostium. Uczniowie bawili się znakomicie. (Ł.R)

 


 

Mikołajki

 

 

 

 

06 grudnia czyli imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden
z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego.

Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci klas 0-III wraz z wychowawcami przygotowały pokaz słowno – muzyczny. Tego dnia ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę. (Ł.R.)

 


 

 

Aby zdrowy uśmiech mieć trzeba tylko chcieć

 

 

 

 

Nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści badają bezpłatnie zęby dzieci i młodzieży zawitał także do nas. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w badaniach. (Ł.R.)

 

 


 

 

Zbiórka żywności

 

 

 

Nasze Szkolne Koło PCK jak co roku,  przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowało zbiórkę darów na rzecz domu dziecka.

Wolontariusze Szkolnego Koła PCK zbierali żywność dla dzieci z domu dziecka, aby  mogły one godnie spędzić te święta.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i wszystkim osobom za wsparcie. (Ł.R.)

 


 

 

Wigilia szkolna

 

 

 

21.12. 2018 roku cała społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi spotkała się na wigilii szkolnej. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą. Dzieci i młodzież swym występem przekazały radość z nadchodzących świąt oraz wzbudziły w widzach głęboką refleksję na temat wiary, która towarzyszy nam każdego dnia, a której jest w nas wciąż za mało. Śpiew chóru okolicznościowego, uświetnił grę aktorską. Kolędy, płynące z głębi serca wykonawców wzruszyły przybyłych gości, rodziców i społeczność szkolną.

Przesłanie naszych uczniów niechaj towarzyszy nam w życiu codziennym i napełni nasze serca wiarą, nadzieją i miłością. (Ł.R.)

 


 

 Choinka 

 

 

 

18 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się Choinka noworoczna. Tego dnia do naszej placówki przybył  Wójt Gminy Działdowo Pan Mirosław Zieliński wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Krystyną Wasiak oraz Radną Gminy Działdowo Panią Ewą Stachewicz. Uroczystość rozpoczęła się spektaklem wystawionym przez grupę teatralną „ Morałki” pod kierownictwem Pani Iwony Wierzejskiej. Nasi młodzi artyści przybliżyli nam dzieło Antoine'a de Saint-Exupéry'ego pt. „Mały Książę”. Spektakl ukazał nam swoistego rodzaju dorastanie  do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Pojawiły się w nim pytania o hierarchię wartości, czy choćby o sens więzi między ludźmi. Ta mała rozprawa filozoficzna jakże aktualna w naszych czasach, gdzie pęd życia przysłania nam te wartości, wywarła wielkie wrażenie na widzach.

W drugiej części naszej zabawy choinkowej wystąpiły przedszkolaki z przygotowanym programem słowno – muzycznym.

Naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który przybył z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli z wielkim entuzjazmem. Dla każdej klasy znalazły się podarunki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście. (Ł.R.)

 

 


 

Dzień Kobiet

 

 

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"

Pierre de Brantome

 Z okazji Dnia Kobiet męska część społeczności szkolnej składa Paniom pracującym i uczącym się w naszej szkole najserdeczniejsze życzenia. Dużo uśmiechu, sukcesów i niegasnącego zapału w odkrywaniu oraz realizacji swych pasji. (Ł.R.)

 

 


 

 

 

 

Copyright 2013  Szkoła Podstawowa w Petrykozach